Процес повернення українців з-за кордону вже розпочато. Про це повідомили у Верховній Раді України з посиланням на заяву міністра закордонних справ Андрія Сибігу, який зробив її під час Години запитань до Уряду 29 травня. Також додали, що МЗС планує скоротити термін отримання паспортів у консульствах України за кордоном.

«За нашими даними, навіть не шість, а вісім мільйонів українців перебувають вимушено за кордоном. Для нас це справді стає вже безпековим викликом. Ми прямо кажемо, що будуть вжиті необхідні заходи, розроблені необхідні кроки, аби стимулювати чи створити належні умови для повернення українців додому» – сказав Андрій Сибіга.

Також глава МЗС України повідомив, що очолюване ним міністерство працює над збереженням єдності українського народу, зокрема автоматизує консульські послуги та прискорює імплементацію законодавства щодо запровадження інституту множинного громадянства.
Відомо, що для ефективного збереження зв’язку з діаспорою, міністерство координує роботу над запуском мережі спеціальних урядових центрів єдності, де громадяни можуть отримати всебічну юридичну та інформаційну підтримку.

«Я переконаний, що в єдності та співпраці ми обовʼязково впораємося з поставленими завданнями. Навіть найскладнішими. Тому що у нас нема іншого виходу. Маємо посилити захист, здолати ворога та відновити мир. Дякую кожному, хто сприяє цій меті та підтримує українську дипломатію», – заявив Андрій Сибіга.
Раінше ми повідомляли про Глобальний український саміт 2026, на якому зберуться лідери діаспори з 30 країн.